Новости

Професія Бухгалтер

Бухгалтер - професія популярна. Скільки б не минуло часу, як би не змінювався світ, бухгалтери будуть потрібні до тих пір, поки будуть існувати економічні відносини. Безумовно, у цій професії є як переваги, так і недоліки. Давайте про все це поговоримо, а також про те, як отримати професію бухгалтер.
В обов'язки бухгалтерської служби входить ведення обліку матеріальних цінностей, нарахування заробітної плати, ведення податкового обліку, розрахунок і оплата податкових платежів і внесків у позабюджетні фонди, здача звітності в контролюючі органи. Головні бухгалтери розробляють для підприємства облікову політику, форми внутрішньої звітності, керують роботою бухгалтерської служби.

Нерідко додатково на людей цієї професії лягають обов'язки з ведення управлінського обліку або обліку за міжнародними стандартами.

Якщо на підприємстві припинити вести облік, то діяльність дуже швидко буде паралізована.

Не буде інформації ні по заборгованості покупців або постачальникам, власники не знатимуть, приносить справа дохід або збитки. Тому робота бухгалтерів пов'язана з величезною відповідальністю.
Плюси професії бухгалтера полягають не тільки в потрібності на ринку праці.
Дивіться самі:
Найчастіше бухгалтери працюють в офісах, але нічого не заважає перетворити таку роботу на віддалену — вести облік (у себе) вдома і самостійно впливати на розмір своєї заробітної плати.
Перспективи кар'єрного зростання: починаючи з найпростішої посади — помічника бухгалтера — можна вирости до головного бухгалтера великого підприємства або фінансового директора.
Для людей цієї професії цінний досвід, а не вік, тому немає небезпеки залишитися без роботи, досягнувши пенсійного віку.
Потреба в кадрах завжди висока, знайти роботу нескладно не тільки у Великому Місті — бухгалтери потрібні та в невеликих населених пунктах.
Необхідно розвиватися, бо зміни в законодавстві відбуваються постійно.
Можливість, при бажанні, перейти в споріднену професію: аудитор, економіст, фінансист, фахівець податкової служби.
Хороша заробітна плата, яка зростає разом з досвідом і отриманням додаткових навичок (наприклад, володіння іноземною мовою).
Можливості додаткового заробітку (разові складання звітів для невеликих фірм).
Особливості характеру для професії
Бухгалтер - професія, яка підійде не кожному. Якщо ви хочете, щоб робота приносила задоволення, а не тільки гроші, потрібно підбирати спеціальність під особливості характеру.

Для роботи бухгалтером потрібні посидючість, терпіння і уважність до деталей, вміння працювати з великою кількістю інформації, аналізувати її, узагальнювати. Важливі акуратність і ретельність, здатність протягом тривалого часу залишатися зосередженим на одному завданні.

Через те, що більшу частину часу доведеться проводити за комп'ютером з документами, працювати з формулами, цифрами і таблицями, то така професія більше підійде інтровертам. Екстраверти почнуть сумувати без спілкування.
Щоб бути хорошим бухгалтером, потрібно володіти допитливістю і прагненням до вивчення нового. Оновлення законодавства відбувається дуже часто, і щоб бути в курсі важливих змін, потрібно багато читати професійної літератури і відвідувати навчальні семінари.

З іншого боку, важливо вміти відстоювати інтереси підприємства, бути справедливим, стресостійким. Бухгалтер - професія, яка передбачає спілкування з представниками податкової інспекції, позабюджетних фондів. Для цього потрібні твердість характеру та емоційна стабільність.
Made on
Tilda