Новости

Кінезіотейпування

Кінезіотейпування (Kinesio® Taping) - це революційний метод тейпування, який був розроблений в 1973 японським доктором Кензо Касе (Kenzo Kase). Даний метод забезпечує постійну підтримку м'язів та сухожиль, що, у свою чергу, сприяє зменшенню болю та запалень.
Спочатку метод кінезіотейпування використовувався професійними спортсменами як альтернатива різним знеболюючим препаратам при травмах м'язів, суглобів та зв'язок.
Цей метод полягає у використанні кінезіотейпів.  Це еластичні клейкі стрічки на бавовняній або синтетичній основі. Вони покриті гіпоалергенним шаром, що клеїть, на акриловій основі, який активізується при температурі тіла. Тейпи можуть розтягуватися на 30-40% від своєї первісної довжини, що робить їх схожими на людську шкіру і м'язи за еластичністю.
Кінезіотейпування допомагає розслабленню перенапружених та втомлених м'язів, прискорює природний процес їх відновлення. При цьому даний метод не обмежує свободу руху, на відміну від звичайних методів тейпування (обмотування, перетягування). Він дозволяє спортсменам продовжувати тренування та змагання у звичайному режимі.
Також кінезіотейпування використовується для терапії широкого спектру: від головного болю до проблем з ногами, наприклад, для посттравматичної реабілітації, лікування болю в нижній частині спини, усунення зміщення дисків хребта, вирішення проблем з колінами та плечовими суглобами та багато іншого.
Кінезіотейпи забезпечують м'язи та зв'язки постійною підтримкою, що прискорює їх самостійне загоєння без застосування медичних препаратів – таблеток, мазей.
На сьогоднішній день кінезіотейпування набирає все більшої популярності серед населення в усьому світі.
Зараз тейпи активно використовуються в таких галузях медицини як:
- Травматологія;
- Лімфологія;
- педіатрія;
- Спортивна фізіотерапія;
- неврологія;
- Гінекологія.
Найчастіше метод кінезіотейпування застосовують у таких випадках:
- артрити, остеохондрози, артрози;
- сколіози, грижі, інші хвороби опорно-рухового апарату;
- забиття, гематоми, розтягування та інші види травм.
Процедура накладання кінезіотейпів досить проста, а сам по собі тейп не обмежує рух пацієнта, що є основною перевагою даного методу.
Кінезіотейпування може використовуватися для:
· Зменшення больового синдрому
· Зниження набряків та запалення
· Прискореного відновлення ударів та синців
· Запобігання та/або зняття м'язові спазми та судоми
· Прискорення відновлення м'язів
· Підтримання м'язів та суглобів, не обмежуючи діапазон руху
· Підвищення міцності та тонусу слабких або погано тренованих м'язів
· Позбавлення від хропіння
Made on
Tilda